Užijte si masáž při svíčkách a relaxační hudbě v příjemném prostředí.
Zabývám se převážně speciálními typy masáží, které se zaměřují na jednotlivé části těla, ve které je zablokován tok energie. Při stejné době masáže pak jsou mnohonásobně účinnější než celotělové masáže, protože jdou více do hloubky. To je případ čínské nebo španělských masáží.
Shiatsu Masáž je pak Japonská tradiční masáž, která se dělá v oblečení, bez použití masážních prostředků a spočívá ve stimulaci energetických drah jednotlivých orgánů přes akupresurní body. Jedná se ovšem o celý komplex masáží, neboť v jedné masáži nelze provést ošetření více než dvou drah. Před započetím samotných masáží se dělá diagnostika jednotlivých drah nejpřesnější Akabaneho metodou. Ta samotná trvá asi 1hodinu.
FONOFORÉZA – akustické působení přikládáním ladiček
Lymfatická reflexní masáž je masáž odvádí z těla přebytek vody. Dělá se přes nohy a oproti klasické lymfatické masáži má několik výhod. Je jemnější, méně zatěžující, protože trvá pouze 1-1,5 hodiny oproti 3 hodinám klasické masáže. Díky masáži reflexních bodů nedochází k uvolňování lymfy násilně, ale dochází k ní postupně a řídí si ji samo tělo, a její účinky trvají až jeden týden.
Objednat se můžete na telefonu: 777 208 807
ČÍNSKÉ MASÁŽE
Čínská tlaková masáž – hloubková masáž šíje a hlavy
Masáž šíje a hlavy neboli Cervikokraniální masáž (Cerviko – krk, kranio – lebka) – je určena k důkladnému a pečlivému uvolnění krčních svalů, lebky a oblasti lopatek.
Čím je nebezpečný dlouhodobý stav napětí svalů krční páteře?
Při pravidelném zatížení svalů krční páteře dochází k poruše prokrvení a zároveň i ke změně metabolických procesů ve svalové tkáni, což vede k tomu, že kosti a chrupavky mají nedostatek živin. Proto vzniká pocit napětí – bolest v krční páteři a hlavy.
V případě, že dlouhodobá bolest není řešena, dochází k deformací kostí a chrupavek.
Vzniká tak dnes rozšířená krční osteochondróza. Cervikální osteochondróza způsobuje vážné bolesti hlavy, poruchy prokrvení mozku, cévní dystonie, ztrátu pohyblivosti krční páteře apod.
Vynikající prevencí osteochondrózy a souvisejících k tomu dalších nemocí – potíží je masáž hlavy a šíje.
U této techniky se pečlivě provádí masáž krčních svalů, lebky, oblasti lopatek a částečně ramen. Ani jedna svalová skupina nezůstane bez pozornosti maséra.
Kombinace akupresury, měkkých technik a jemných technik čínské manuální terapie v oblasti svalu krku a ramen téměř okamžitě odstraňuje stav napětí, přináší úlevu a pocit snadného pohybu krku.
Svalová pružnost, obnovena při masáži zlepšuje průtok krve do buněk obličejové tkáně, zvyšuje saturaci kyslíkem a sílu svalových tkání obličeje a kůže. Ulevuje od bolesti, omezení pohyblivosti krku, chronické křeče. Tato technika je dobrou prevencí degenerativního onemocnění krční páteře. Odborná propracování svalů krku a ramen uvolňuje napětí, bolesti hlavy, obnovuje svalový metabolismus, odstraňuje stagnaci, zlepšuje pohyblivost kloubů, krevní oběh, zvyšuje svalovou pružnost a pohyblivost krku.
Masáž zvyšuje průtok krve obohacený kyslíkem a živinami do pokožky, zlepšuje její stav a vzhled.
Masáž hlavy a šíje lze použít jak samostatně, tak v kombinaci s jinými technikami.
Tato technika masáže může pomoci:
• svalové relaxaci, úleva od bolestivých křečí páteře;
• snížit četnost záchvatů migrény;
• zlepšit zrakovou ostrost;
• snížit počet krčních lumbag;
• snížit krevní tlak;
• obnovit spánek;
• odstranit příznaky osteoartrózy krční a hrudní páteře.
ŠPANĚLSKÉ MASÁŽE
BŘICHO – Hloubková masáž
Hloubková masáž břicha působí relaxačně, má regenerační účinky, posiluje naši vitalitu a má terapeutické účinky pro tělo.
Při masáži břicha ve skutečnosti pracujeme s energetickými proudy pěti hlavních systémů těla:
1) cévních
2) lymfatických
3) nervových
4) šlacho-svalových
5) meridiánech
Unikátní technika masáže, kterou nabízíme, byla vypracována ruskými odborníky!!!
Masáž břicha je doporučována pro následující poruchy v těle:
• Čistí tělo od toxických látek a negativních emocí
• Chronická zácpa, poruchy trávení
• Kožní onemocnění, onemocnění dýchacích cest
• Nemoci ucha, krku, nosu, bolesti hlavy
• Ovlivňuje lymfatický systém břicha
• Pomáhá lidem s nadváhou, pomáhá při formování postavy
• Zlepšuje krevní oběh
• Reguluje práci kardiovaskulárního systému
• Normalizuje menstruační cyklus, výkonnostní reprodukční systémy obecně, včetně funkce pro plodnost
Stovky let staré tradice různých národů mají ve své historii různé masážní metody, které jsou předávány z generace na generaci. Masáž břicha není výjimkou.
Například, cílem čínské masáže – osvobodit břicho od „zlých větrů“, k tomuto termínu v čínské medicíně podléhají všechny stavy napětí, energetických blokád a toxických problémů, které mají tendenci se hromadit v břišní dutině – jako reakce na stresové situace.
Francouzský osteopat Jean-Pierre Barral vytvořil vlastní metodu – viscerální masáž vnitřních orgánů, kde je pozorován pohyb orgánů v komplexu díky jemné vibraci samotných orgánů – ledviny, játra, dvanácterník, slezina, žlučník a močový měchýř. Jak dirigent řídí orchestr, tak manuální terapeut poslouchá každý orgán odděleně a pomocí rukou obnovuje jemné vibrace orgánů.
Ruský profesor A. Ogulov vyvinul vlastní techniku – metodu na základě staroslovanské masáže vnitřních orgánů. V každém nemocném orgánu dochází k oslabení nervových vláken a spasmu cév. Výsledkem je nedostatečný příjem kyslíku, živin, žilní a lymfatická stagnace, slabý odliv metabolických produktů a vývoj patogenní mikroflóry.
Tato masáž spojuje prvky všech masáží. Masáž břicha umožňuje eliminovat žilní a lymfatickou stagnaci, vede k normalizaci funkcí těchto orgánů a obnovení organismu jako celku bez použití nebo s použitím léků v malých množstvích.
HRUDNÍK A POPRSÍ – Regenerující a modelující masáž
Masáž hrudníku a poprsí je vynikající prevencí pro ženy. Díky této metodě masáže si mléčné žlázy udržují tvar a pevnost.
Masáž poprsí se doporučuje i mladým maminkám v období kojení. V tomto období se může zabránit nepříjemné nemoci, zánětu prsní žlázy – mastitidě. Taktéž tuto masáž doporučujeme během těhotenství a během kojení.
Jednou z možností dosáhnout lepšího vzhledu, stavu poprsí jsou pravidelné masáže, jelikož pomáhají poprsí regenerovat se, zlepšují stav pokožky, elastičnost, prokrvení, toku lymfy.
Díky masáží poprsí můžeme svá prsa zpevnit a také mírně zvětšit. Na masáž je vhodné používat tomu určené přípravky.
V rámci masáže poprsí jsou masírovány oblasti: hrudního koše, žeber, prsa, velký sval prsní, trapézy, ruce, oblast zad a šíje.
Procesy stárnutí pokožky poprsí ovlivňuje těsné oblečení, syntetická vlákna, špatná velikost podprsenky, nezdravé stravování, životospráva, konzumace alkoholu, chemické kosmetické přípravky atd.
ÚČINKY MASÁŽE PRSOU
•zpevnění, mírné zvětšení a tvarování Vašich prsou
•řeší problém s bolestmi na hrudi během menstruace
•eliminuje kosmetické problémy: jizvy a strie.
•řeší problémy s přecitlivělosti během těhotenství
•zabraňuje stagnaci mateřského mléka
•masáž je vhodná při nezhoubných nádorech v prsou a po plastických operacích – vstřebává nerakovinové uzliny v prsou
•zmirňuje otok v prsu
•regeneraci tkáně prsou a pokožky v oblasti hrudníku, dekoltu a krku
•úleva od bolesti zad u žen s velkým poprsím
•hluboká relaxace, navýšení pocitu radosti ve Vašem životě
•napojení se na svou ženskost, intuici, vnímání, vnitřní prožívání
•povzbuzení psychiky, uvolnění, zvýšení Vaší vitality a kapacity pro prožívání
•masáž je velmi prospěšná v těhotenství
ZÁDA A ŠÍJE masáž
Tato technika začíná v poloze na břiše masáží oblasti vzpřimovačů, žeber, oblastí kosti bederní a kosti křížové, ale také oblasti hýždí, protože uvolnění této oblasti ovlivňuje odstranění bolesti beder. Následuje masáž paží od ramen až ke konečkům prstů. Všem svalovým skupinám je věnována náležitá pozornost, a zvýšena pozornost pak místům se zjištěnou blokací. Technika dále pokračuje vleže na zádech hloubější masáží krčních svalů, lebky, oblasti lopatek a částečně ramen s protahováním šíjových svalů.
Kombinace akupresury, měkkých technik a jemných technik španělskéké manuální terapie v oblasti svalu krku a ramen téměř okamžitě odstraňuje stav napětí, přináší úlevu a pocit snadného pohybu krku.
Svalová pružnost, obnovena při masáži zlepšuje průtok krve do buněk obličejové tkáně, zvyšuje saturaci kyslíkem a sílu svalových tkání obličeje a kůže. Ulevuje od bolesti, omezení pohyblivosti krku, chronické křeče. Tato technika je dobrou prevencí degenerativního onemocnění krční páteře. Odborná propracování svalů krku a ramen uvolňuje napětí, bolesti hlavy, obnovuje svalový metabolismus, odstraňuje stagnaci, zlepšuje pohyblivost kloubů, krevní oběh, zvyšuje svalovou pružnost a pohyblivost krku.
Masáž zvyšuje průtok krve obohacený kyslíkem a živinami do pokožky, zlepšuje její stav a vzhled.
Masáž hlavy a šíje lze použít jak samostatně, tak v kombinaci s jinými technikami.
Tato technika masáže může pomoci:
• svalové relaxaci, úleva od bolestivých křečí páteře;
• snížit četnost záchvatů migrény;
• zlepšit zrakovou ostrost;
• snížit počet krčních lumbag;
• snížit krevní tlak;
• obnovit spánek;
• odstranit příznaky osteoartrózy krční a hrudní páteře.
JAPONSKÉ MASÁŽE
SHIATSU
Japonská masáž, která se zabývá masáží akupunkturních bodů ve 12 energetických drahách v souvislosti s funcí jednotlivých orgánů. Jednou z méně známých maserských technik je Japonská masáž Shiatsu. Samotné slovo shiatsu znamená v překladu „tlak prsty“. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Metoda Shiatsu pomocí prstů a dlaní vyvýjí tlak na určité zóny s cílem odstranit poruchy v organismu, udržet či zlepšit zdraví a zmírnit určité zdravotní problémy.
Spojuje tradice původní japonské masáže zvané Anma praktikované už 2500 let a moderní přístupy fyzioterapie. Za tímto pojetím stojí její zakladatel TamaiTempaku, který shrnul své znalosti na začátku 20. století do knihy Shiatsu Ho.
Tato masáž obsahuje nejen známé masérské techniky jako hnětení, válení a tření, ale také stlačování, protahování nebo zvedání. Velmi důležitou součástí metody Shiatsu je ošetření akupunkturních drah a bodů nazývaných cubo. Těchto bodů je kolem 700 a jsou známy v tradičních lékařských systémech celé Asie. V Shiatsu se využívá jemného tlaku prstů, na rozdíl od jehel používaných v akupunkturní praxi. Shiatsu je obzvláště doporučováno při problémech pohybového aparátu, za účelem zmírnění bolesti nebo při tzv. civilizačních chorobách. Shiatsu vychází z teorie a praxe tradiční čínské medicíny a je velmi důležitou součástí při prevenci různých onemocnění.
Shiatsu probíhá na futonu přímo na zemi. Klienti jsou masírováni v pohodlném bavlněném oblečení, což je pro mnohé z nich příjemnější. Nepoužívají se oleje ani emulze. Dotek přes oděv (a zpravidla ještě přes tenkou přikrývku) má zcela jinou kvalitu než dotek přímo na kůži při klasické masáži a proniká do větší hloubky. Díky těsnému kontaktu se zemí má klient i masér lepší stabilitu a možnost uvolnění. Masáž probíhá na celém těle. Podstatné jsou zkušenosti, znalosti a patřičný výcvik shiatsu maséra. Samotné masáži předchází krátký rozhovor s klientem a po ní následuje čas na odpočinek.
Shiatsu masáž je hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Podporuje obecné zdraví a často je využívána jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Výsledky shiatsu masáže jsou úzce napojeny na dodržování správné životosprávy a na využití relaxačních cvičení (např. Taijiquan, Qigong, Mako-Ho). Hlavním cílem Shiatsu masáže je zharmonizování energetického systému těla a zklidnění mysli.
LYMFATICKÁ REFLEXNÍ MASÁŽ
Reflexní lymfatická masáž využívá zobrazení lymfatických cév a uzlin na nártech chodidel a na holeních. Oproti klasickému ošetření lymfatického systému, které je prováděno na celém těle, je tato metoda časově méně náročná (ošetření celého těla trvá 60 min) a také je bezpečnější a velice příjemná. Neznamená to však, že by byla i méně účinná. Naopak zde jde o výraznou stimulaci detoxikačních procesů v těle a tuto metodu lze využít ke zlepšení zdravotního stavu organismu a hojivých procesů. Nezasahuje přímo do lymfatického systému a díky tomu je mnohem šetrnější než klasická nebo přístrojová masáž. Celý systém lymfy se pouze aktivuje a tělo si s vlastní inteligencí vybírá a věnuje pozornost jednotlivým problémům.
Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se rovněž obranyschopnost organismu. Lymfatické cesty se zaplaví zplodinami metabolismu a toxických látek, což se projevuje nejčastěji celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou a otoky. Reflexní lymfatická masáž stimuluje zprůchodnění lymfatických cest, urychluje vyloučení toxických látek z těla, zlepšuje celkovou regeneraci a podporuje hormonální rovnováhu.
Působí na:
*na posílení imunity
*odstranění otoků a celulitidy
*odstranění škodlivin z těla
*zlepšení zdravotního stavu, prevenci onemocnění ( dýchací cesty,zažívání,vylučování,pohybový systém )
*zlepšení psychické a fyzické kondice
*vhodné při hormonální disharmonii
*celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních
*velkou úlevu přináší u křečových žil
SPORTOVNÍ MASÁŽ
Sportovní masáž je určena pro všechny bez rozdílu. Pro ty, kteří se věnují sportu a potřebují podpořit regeneraci i pro všechny ostatní, kteří se sportu nevěnují nebo mají např. potíže a bolesti ze sedavého zaměstnání či jednostranné zátěže. Masáž vždy aplikuji a upravuji individuálně dle potřeb každého klienta. Ať už se jedná o masérské techniky, které použiji, nebo o sílu tahu. Může se jednat také o relaxační masáž, při které se klient nemusí bát příliš velkého tahu a při které si odpočine.
Hmaty sportovní masáže
Masérské hmaty se u sportovní masáže rozdělují na: úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, smetání, chvění a závěrečné tření. Úvodním tření se urychluje mízní a krevní oběh v kůži a podkoží a zvyšuje se prokrvení. Hnětení je určeno především pro dlouhé a bříškaté svaly. Má vliv na mízní a krevní oběh, zasahuje hlouběji do svalů a tím urychluje látkovou výměnu v hnětených svalech. Roztírání působí více do hloubky na tkáně, vazivo a svalstvo. Účinek tepání se odvíjí od intenzity. Pokud je tepání slabší, zvyšuje se svalový tonus. Zvýšený svalový tonus způsobuje zúžení průsvitu cév. Naopak tepání silnější intenzitou rozšiřuje cévy a tlumí nervový systém. Pro chvění je důležité naprosté uvolnění a zlepšuje se prokrvení svalstva.
Sportovní masáž a její fyziologické účinky
Fyziologické účinky sportovní masáže se dají rozdělit na místní a vzdálené. Místní účinky spočívají v odstranění zrohovatělé kůže, vyprázdnění povrchových žil a lymfatických cest. Zvyšuje se sekrece potu a podporuje se vstřebávání krevních výronů. Vzdálené účinky jsou především reflexní, kdy dochází ke změně prokrvení. Zlepšuje se činnost hluboko uložených tkání a orgánů. Důležitým bodem každé masáže je kožní zčervenání. Při kožním zčervenání dochází k rozšíření cév a vlásečnic v podkoží.