O mně

KDO JE MÉ JÁ?

Malinká část Universálního vědomí, která při zrození na Zemi dostala jméno Pavel

Aktuálně

Přesunuji své působiště na Hrčavu, kde mně najdete s partnerkou v její Pražírničce U Chalupky. V jednání mám prostor pro cvičení Čchi- kungu v Mostech u Jablunkova.

Do sekce byly zařazeny TVORBA mé nové výrobky ze dřeva. Mandaly, strom života, světelné obrazy, napařovací židličku.

Společně s ANAONA HARMONY  jsme vytvořili Centrum setkávání ŽIVÁ VODA. Naše vize byla vytvořit místo pro setkávání lidí a sdílení zážitků. Probíhají zde rúzné kurzy,
školení, cvičení, terapie i hudební. Od      1. 12.  2023  již v Živé vodě nefiguruji.

Masážní techniky, které používám, jsou blíže popsány v oddílu
MASÁŽE. Své znalosti a jsem získával pod vedením lektorů s dlouholetými zkušenostmi
Grigora Levi Minasjana, Petra Vlčka a Marcely Tokařové.

Co je Čchi-Kung najdete, jaké to překvapení v oddíle Čchi-Kung.  Čchi-Kung (QiGong) cvičím od roku 2016 nejdříve s Gabi Duškovou, pak s Kateřinou Foltovou, získal jsem certifikát u Petra Kochlíka a absolvoval jsm lekce Falungongu.

O mně

Od dětství mne provázel pocit, že sem nepatřím, že je něco špatně, pocit odlišnosti. To mne dovedlo ke zkoumání otázek: „Kdo jsem? Proč jsem tady? Proč teď?“


Má zkoumání začala četbou knih Ludvíka Součka Tušení stínu a tušení souvislosti. Začal jsem tušit, že vše je jinak, než nám říkají.
Další knihy, které mne nejvíce ovlivnily, přicházely postupně. Mám sbírku všech knih Opavského rodáka Ivo Wiesnera. U něj jsem se naučil používat systémovou analýzu dat. Připouštět k sobě všechny zdroje informací, z různých zdrojů a skládat z nich mozaiku. Dílky, které zapadají ponechat, dílky které ne zahodit. Pak jsem se propracoval k Murphyho knize Moc podvědomí. Ale moc mi to nefungovalo. Knihu Moc přítomného okamžiku jsem odložil po 3 stránkách.


Následně jsem narazil na Jardu Chvátala a jeho Matrix-2001. Zde jsem začal chápat svou jedinečnost, měl první zážitky s propojením a setkal jsem se s videem Tajemství, ke kterému jsem upravil titulky. To byly mé první pokusy s ovlivňováním reality.
Nově jsem se začal zabývat Posvátnou geometrií a Mayským kalendářem a koncem Času v roce 2012. Díky Posvátné geometrii, jsem se setkal s knihami Drunvala Melchizedeka a zjistil jsem, že jeho učení má i českou lektorku Gabrielu Duškovou.


Zlom mého života přišel v roce 2018, kdy jsem se po zdravotních problémech rozhodl změnit svůj život. V Ostravském studiu Sundara jsem se setkal právě s Gábi Duškovou, která změnila můj směr a dopomohla k totálnímu převratu a začátku úplně jiného života. Teprve v této fázi života, jsem začal chápat knihu Eckharta Tolleho Moc přítomného okamžiku, která se stala mým průvodcem. Začal jsem cvičit Čchi Kung (QiGong), dechová cvičení, otužovat se, držet krátké půsty a učit se vnoření do ticha a klidu. Pochopil jsem umění Tao Wu-Wei, tvoření v klidu a dnes vím, že jsem přesně tam, kde mám být, a život se dá žít radostně, klidně a bez utrpení.